in

V Rusku vrcholí boje o Play-Off

Do Moskvy se sjelo 8 týmů, aby bojovali o prize pool $295,000.

Skupinová část zatím nenabídla příliš překvapení. Nicméně o vyrovnané zápasy nebyla nouze.

Faze se utkali s ENCE v prvním zápase skupiny A. Finové se snažili překvapit veterány z Faze na Trainu. Překvapení nevyšlo a první mapa šla na stranu favorizovaného celku 16:8. Faze si pro sebe vybrali Inferno. ENCE zařadili vyšší rychlost a zvítězili 16:13. Šlo se na rozhodující třetí mapu, Mirage, na které Faze potvrdili dominanci (16:8) a v otevíracím zápase turnaje zvítězili 2:1.

Ve druhém zápase skupiny A se utkali Natus Vincere proti Hellraisers. Favorit byl jasný, ale ani tento zápas se pro favority nevyvíjel podle představ. Na’Vi sice zvítězili na svém picku (Train) 16:10, ale Hellraisers se nehodlali vzdát. Na druhé mapě, kde si pro sebe pickli Overpass, což je podle mého názoru jedna z nejsilnějších map týmu Natus Vincere, dokázali duel vyrovnat a mapu si připsali s konečným skóre 16:11. Rozhodující mapa byla Dust2. Tady nebylo co řešit. Na’Vi přestříleli soupeře rozdílem třídy, ne-li víc a slavili výhru (16:3).

Decider prvního dne sehráli finští ENCE proti Hellraisers. Pro oba celky to byl zápas „go hard or go home“. Drama odstartovali Hellraisers na svém výběru a opět to byl Overpass. Vyrovnaný průběh nakonec otočili ve svůj prospěch. První mapu získali 16:13. Druhá mapa byla mapa Train, kde se ENCE cítí jako doma. A taky to bylo znát. AWP pozice svědčili alluovi, zbytek týmu ho skvěle doprovázel. Finové na druhé mapě zvítězili 16:10. Skóre 1:1 znamenalo, že se půjde na Mirage. Tady to ENCE vůbec nesedlo a dominance Hellraisers byla znát hned od začátku. Mezinárodní roster si zajistil setrvání na turnaji výhrou 16:7.

Druhý den nabídl zápasy skupiny B. Tady se odehrálo první překvapení turnaje. NiP nestačili na třech mapách na AVANGAR. Hned první mapa Ninjas nevyšla. Jejich výběr Overpass šel na stranu Kazachstánců 16:13. Na druhé mapě zase zaskočili Švédové je.  Na Cachi zvítězili 16:10.  Rozhodující mapa byl Dust2. Tady byli jasně favorizováni NiP, ale opak byl pravdou. AVANGAR hráli skvěle pozičně a zajistili si vítězství 16:11.

Druhý zápas skupiny B nabídl duel mezi Liquid a Swole Patrol. Tady nebylo, co řešit. Liquid potvrzovali svoji formu v celém průběhu zápasu a po mapách 16:5 (Nuke) a 16:5 (Inferno) slavili vítězství.

Rozhodující zápas o to, kdo bude ve skupině B balit kufry sehráli právě Swole Patrol, proti favoritům ze Švédska Ninjas in Pyjamas. První mapa Overpass šla jasně na stranu Ninjas 16:6. Na Nuku už to byl vyrovnaný boj, který pro sebe v závěru ukořistili NiP a zachovali si tak šanci na zisk titulu.

Dnes se odehrají zápasy o prvenství v jednotlivých skupinách. Faze vyzvou Natus Vincere, Avangar Liquid. Vítězové jdou rovnou do semifinále. Poražení si zahrají čtvrtfinále, kde čekají NiP s Hellraisers.

 Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor