Zdroj: gamespot.com
in ,

Valve chystá novou hru

Herní gigant Valve si zaregistroval značku pro novou hru z prostředí Doty 2

Herní společnost Valve, která stojí za veleznámými tituly jako jsou Half Life, Portal, Counter-Strike a Dota 2 si registrovala obchodní značku s názvem Dota Underlords.

Ihned se vyrojila spousta spekulací, co za hru to bude. Možná nám nápovědu poskytne hra Artifact, která je rovněž založena na světě Doty 2. Artifact ovšem zdaleka nenaplnil svůj potenciál, zejména kvůli nutnosti kupování drahých karet za reálné peníze. Jak rychle hráči Artifactu přišli, tak rychle odešli. V současné době, jak můžete vidět z následujícího obrázku, hraje Artifact průměrně 152 lidí, což by nikoho při vydání této hry ani nenapadlo.

Zdroj: steamcharts.com

Vývojáři se proto rozhodli hru kompletně předělat, a to může být právě indicie k Dota Underlords. Možná se vývojáři rozhodnou s kompletní rekonstrukcí Artifactu i hru přejmenovat právě na Dota Underlords.

Dalším spekulace se točí okolo nově představeného VR headsetu Index. Dota 2 sice podporuje virtuální realitu, ovšem hratelná ve VR není. Může se tedy jednat o hru ze světa Doty přizpůsobenou právě pro VR.

Asi nejpravděpodobnější teorií se jeví odkoupení vývojářského studia DrodoStudio, které stojí za velmi oblíbenou modifikací Auto Chess. Z Dota Underlords by se tedy mohla stát hra pro mobilní telefony.

Jak se věci mají nikdo z fanoušků s jistotou neví. S velkou pravděpodobností se podrobnosti dozvíme v srpnu na The International 2019 v Šanghaji.

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor