in

Videohry jako běžný sport nebo školní aktivita

Téma hraní na počítačích a zejména esport jsou dnes již médii omílané pojmy po celém světě. Do Česka se tento trend dostává pomalu, ale přeci jen i u nás můžeme vidět, že se lidé tomuto odvětví věnují.

Poslední velkou zprávu vydala před několika dny stanice CNN, která přibližuje způsob, jakým probíhají meziškolní i školní turnaje v několika státech USA. V osmi státech (Connecticut, Georgia, Kentucky, Massachusetts, některé školy z Texasu, …) z celých USA je nyní esport vedený jako oficiální středoškolský sport, a také díky němu můžete získat stipendium na vybrané škole. Tento trend je již delší dobu k vidění na vysokých školách, v Čechách máme první obory zaměřené alespoň zčásti na toto odvětví. Na první čistě herní obory na školách či stipendia pro podporu studentů si zatím musíme počkat.

Čísla v tomto ohledu také podporují spíše názory, že herní průmysl se bude do budoucna rozvíjet. Stále více lidí zjišťuje o co se vlastně jedná, jak celá komunita hráčů funguje, a tak nových fanoušků stále přibývá. V roce 2019 se očekává, že celkový obrat v odvětví bude vyšší než jedna miliarda dolarů s cíleným publikem čítajícím více než 454 milionů diváků. Zatím se však jedná pouze o předběžná čísla.

Ze současného trendu esportu se stal takový hit, že spousta lidí uvažuje o kariéře hráče či alespoň analytika. V dnešní době to není zdaleka nereálné. Dnes již najdeme hráče, kteří ze svého platu živí celé rodiny, případně žijí život opravdových sportovních hvězd, jako to můžeme vidět u sportovců v NHL či NBA. Proto se také více a více lidí zajíma o tuto kariéru a s tím roste poptávka po školách či výukových kurzech, kde se můžete přiučit právě hernímu řemeslu.

Třeba se jednoho dne dočkáme toho, že potkáte malé kluky v tramvaji a budou mít na sobě čepice, nikoliv baseballových či basketballových týmů, ale bude to jedna z herních organizací, kterou sami ve hře reprezentují.

První takovou vlaštovkou těchto změn může být i fakt, že DrLupo, streamer a častý účastník různých esportových turnajů a událostí, získal kontrakt od společnosti State Farm, která zaštiťuje většinu sportovních organizací v Severní Americe. Přestože sami říkají, že před rokem a půl by je ani nenapadlo, že budou podepisovat kontrakt s někým na poli esportu, tak před rokem a půl, zde nebylo nic jako Fortnite.

Článek napsal Prokop Krčma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor