Zdroj: HLTV.org
in

Vitality ovládli ECS Season 7 Finals

Překvapivé složení finále mělo nepřekvapivého vítěze. FURIA nedokončili svoji snovou jízdu turnajem a podlehli Francouzům až v příliš jednoznačném finále.

Brazilci z týmu FURIA měli za sebou skvělý turnaj nebo by se spíše dalo říct skvělou část sezóny. Po DreamHack Masters Dallas, kde skončili v semifinále proti Liquid, se jim podařilo postoupit ještě dál. Poněkolikáte na ECS Finals ukázali, že si umí vyšlápnout na ty nejlepší týmy a po cestě do grandfinále vyprovodili North a dokonce Astralis. Jejich finálový protějšek Vitality zaznamenali na turnaji pouhou jednu prohru, a to s Dány z North. I to bylo velice těsně 1:2 na mapy. Pojďme se ale podívat, jak grandfinále sedmé sezóny ECS probíhalo.

FURIA šli ve výběru první mapy pro Inferno. A jak se předpokládalo, vývoj první mapy byl velice vyrovnaný. První polovinu ovládli Vitality 8:7. Defenzíva na straně Francouzů nebyla přesvědčivá, a proto dovolili svým soupeřům sedm kol, což se může na Infernu nevyplatit. Na začátku druhé poloviny ale Vitality odskočili na 13:7 a s nadějemi FURIA na jejich vlastní mapě to začínalo vypadat špatně. Brazilci zvládli připsat pouhá dvě kola a skóre se tak zastavilo na číslech 16:9 ve prospěch francouzských borců.

Zdroj: HLTV.org

Druhá mapa, Overpass, byla pro FURII těžkým oříškem. Nepatří mezi jejich nejlepší mapy a možná ani mezi jejich mapy průměrné, navíc se jednalo o výběr mapy jejich soupeře, a tak bylo potřeba zabrat a dotáhnout zápas na třetí rozhodující mapu. Rychlé vedení Vitality na CT-straně 6:0 moc sebevědomí Brazilcům nepřidalo. A konečné skóre první poloviny 3:12 z jejich pohledu také ne. Ani ten nejvěrnější fanoušek v ten moment nevěřil, že nás čeká rozhodující mapa. FURIA jakoby zaskočeni prohrou na první mapě absolutně nezvládali ofenzivní tlak soupeře a Vitality tak přidali potřebná čtyři kola velice rychle. Konečné skóre 16:4 znamenalo vítězství Vitality 2:0.

Vitality zakončují velice úspěšnou fázi sezóny vítězstvím v prestižní lize ECS. Není to ani půl roku zpátky, kdy jsem v článku psal, že očekávám Vitality minimálně v TOP 10 a rázem jsou v TOP 5. Uvidíme, jak se jim bude dařit na budoucích turnajích. Potenciál má tento tým obrovský. Co se týče týmu FURIA, ti se nemají za co stydět. Potrvdili, že mají na to hrát o nejvyšší příčky i v konkurenci světové špičky a očekávám od nich v budoucnu velké výsledky.

Zdroj: HLTV.org

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor