in

Vitality vítězí na DreamHack Open Atlanta 2018

Francouzský celek přejel ve finále Luminosity.

V Atlantě čekal semifinalisty a následně finalisty náročný nedělní program. Po napínavých semifinálových duelech ale přišlo na řadu vyvrcholení místního DreamHacku. Čerstvý francouzský tým Vitality vyzval celkem překvapivé grandfinalisty Luminosity.

První mapou byla mapa Mirage, na kterou se chystali Luminosity zaútočit na první bod v této BO3 sérii. Nic ale nešlo podle představ. Vitality získávali kolo za kolem a výsledek první poloviny se zastavil na skóre 11:4 pro Francouze. Ve druhé polovině už nebylo co řešit. Vitality potvrdili dominanci na soupeřově picku a došli si pro vedení 1:0 (16:4).

Druhou mapou byla mapa Overpass. Pick Vitality. Zde začali Luminosity lépe. Nic jiného jim totiž nezbývalo. Pustit Vitality znovu do trháku by se nemuselo vyplatit. První pistolové kolo šlo na stranu Brazilců a i následující kolo dávalo fanouškům Luminosity naději. Naděje přece jenom umírá poslední a hlavně v Counter-Striku, kde se může výsledek otočit běhěm pár minut. Tohle ale nebyl ten případ. Vitality stále dominovali a hlavně díky ZyWoo brali kolo za kolem. První polovinu vyhráli 11:4. Ve druhé polovině začali opět lépe Luminosity. Ale co z toho, když následně prohráli kolo proti force-buyi soupeře. Brazilci stačili přidat ještě kolo, ale nic to nezměnilo na tom, že Vitality si došli pro titul (16:6).

Francouzský celek se netají tím, že chce do světové CS špičky. A mají k tomu skvělé předpoklady. Tato trofej pro ně může fungovat jako pořádný booster sebevědomí do dalších zápasů a je s nimi potřeba počítat.

 Petr Utíkal

Zdroje: HLTV.org (foto)

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor