in

Vyrovnané finále na BLAST Pro Series Lisbon 2018

Natus Vincere potrápili neporazitelné Astralis ve finále BLAST Pro Series Lisbon 2018.

 

Astralis projeli základní částí tohoto LAN turnaje jako nůž máslem a o jejich finálovém spotu nikdo nepochyboval. Zbytek světa měl do finále náročnější cestu. Nejhůře dopadli Ninjas in Pyjamas, kteří dokázali na turnaji pouze jednou remizovat, jinak vše prohráli. U Faze trápení nekončí. Dvě remízy, tři prohry znamenaly předposlední místo a změna v rosteru je na spadnutí. Průměrný výkon předvedli MIBR, kteří kromě toho, že za fera zaskakoval swag, tak spolu odehráli poslední turnaj. V nové sezóně dojde k výměně Stewieho za TACA. Budoucnost tarika zatím není známá. O to, kdo postoupí do finále se rozhodovalo mezi NaVi a Cloud9, kteří na konci sezóny předvedli super výkony. Nakonec vyzvali Astralis Natus Vincere a to i přesto, že v posledním zápase dostali absolutní přejezd od MIBR 16:2. Proti Cloud9 ale mluvil vzájemný zápas, který zvládli lépe NaVi.

 

Že ve finále Natus Vincere zabanovali Nuke není žádné překvapení. Jejich pick Overpass také ne. Že si ale pro sebe Astralis vyberou Cache, to asi čekal málokdo. Zřejmě mají smysl pro humor  a sebevědomí na levelu 2000. O tom, kdo půjde do vedení 1:0 se tedy rozhodovalo na mapě Overpass. Astralis zíkali první pistolové kolo a zdálo se, že vše půjde podle plánu. Opak byl ale pravdou a rusko-ukrajinský celek zahájil smršť přesných střel a skvělých callů. Polovinu vyhráli 11:4 a na první mapě to se světovými jedničkami vypadalo nahnutě. A opravdu. Znovu se potvrdilo, že pro Astralis je Overpass nejslabší mapa a naopak pro NaVi nejlepší. Dánové přidali pouze tři kola a rázem byli Natus Vincere ve vedení 1:0.

 

 

Druhá mapa Cache byla velkým otazníkem. Na turnajích nejvyšší kategorie si ji pickne málokdo a nikdo tak nevěděl, co od týmů čekat. NaVi si šli za svým a první tři pistolová kola dávali napovědět, že by Cache mohl sedět právě jim. Favorit si ale pohlídal svůj pick. První polovinu Dánové ovládli 10:5 a to na svojí CT-side. Cache je T-sided mapa, proto měli Astralis do druhé poloviny lepší výchozí pozici. Do ní znovu vstoupili světové trojky lépe a připsali si první tři kola. Od skóre 10:8 opět převzali Astralis otěže. Skóre 16:9 znamenalo vyrovnání série na 1:1.

 

Decider tohoto duelu se odehrál na mapě Dust2. Jestli chtěli NaVi poslat světové jedničky na kolena, měli to udělat na Cachi, protože na Dustu to byl rozdíl třídy. Astralis nastoupili do rozhodující mapy jako šampioni. Nedávali Natus Vincere ani čuchnout a v první polovině jim povolili pouze tři kola. Odevzdaní hráči NaVi už zkrátka neměli sílu ani vůli s tím něco udělat a i když získali pistolové kolo první poloviny, víc už jsme od nich neviděli. 16:4.

 

 

Astralis zakončují sezónu jako vítězové. A klobouk dolů. Najít v sobě motivaci týden po tom, co vyhrajete Intel Grandslam je obdivuhodné. Čeká nás velice zajímavá sezóna 2019, kde půjde o to, kdo sesadí nejlepší tým historie ze světového Counter-Strikového trůnu.

 

Petr Utíkal

Zdroj : HLTV.org (foto)

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor