Zdroj: Novinky.cz
in

Vývojáři Fortnite vypisují soutěž o nový herní mód

Herní studio Epic Games, které stojí za hrou Fortnite od počátku prohlašuje, že cílem je udělat komunitní hru a s tímto vypisují různé vedlejší kreativní soutěže. Nyní přichází LTM Creator Contest.

Každý, kdo občas zapne Fortnite Battle Royale si všimne, že v nabídce herních módů jsou k vyzkoušení tři klasické herní varianty, a to sice solo, duo a squad. Mimo to však tvůrci přidali během doby nespočet herních variant, například již ve čtvrté sezóně mód Playground (hřiště), původně jako časově omezený, později se však  uchytil v herní nabídce už nastálo.

Do pozice vývojářů těchto módů se můžete vžít právě v nové soutěži, kterou studio Epic Games vypsalo. Vůbec poprvé bude nový herní LTM vyvíjet tvůrce z řad hráčů a my všichni ostatní pak budeme skákat z BattleBussu do jeho verze hry.

Celý nápad se zrodil při vytváření kreativní ostrovů. Epic očekávali, že lidé budou velice kreativní a nápadů, které se v prostředí Fortnite dají realizovat je nepřeberné množství, zvlášť pokud máte absolutní svobodu a neomezené zdroje. To, co se však stalo, předčilo očekávání i samotného herního studia. Hráči nebo spíše tvůrci byli schopni vytvořit opravdu originální mapy, které již sami o sobě připomínaly herní mód, a tak byla do Creative sekce přidána možnost her uvnitř vlastních ostrovů.

Nyní však nastal čas posunout vše na další úroveň. Poté, co můžeme vidět obrovský potenciál komunity kolem Fortnite, přichází nápad s tím, vytáhnout ty nejlepší z vlastních ostrovů a opravdu je odzskoušet v pravém BattleRoyale prostředí se stovkami dalších hráčů.

Pokud máte nápad na nový herní mód, můžete své nápady zasílat Epic Games přes jejich oficiální adresu, která slouží přímo pro účely této události. Je zde však několik pravidel, které by měl váš mód splňovat, aby zapadal do konceptu Battle Royale.

Minimální počet hráčů musí být 4 a maximalní 16. Bylo uvedeno doporučení s tím, které kombinace fungují a to sice 4 vs 4 vs 4 vs 4, 8 vs 8, 4 vs 12 a nebo 15 vs 1.

Dále je doporučeno, aby hra trvala mezi 10 a 20 minutami, kvůli repetitivnosti, aby hráči měli chuť hrát i vícekrát za sebou.

Každý hráč by měl mít možnost trvale se učástnit hry. Tímto se vývojáři chtějí vyvarovat situaci, kdy nastávají prodlevy v plnění daného cíle a vy v některých módech ocitnete v pozici, kdy nemůžete dělat nic, co by vás aktivně dostalo blíže k cíli, a tak vás hra přímo nutí hrát pasivně.

A jako vždy je zdůrazněna kreativní stránka, aby byl zážitek ze hry co největší.

Kam přesně musíte napsat, aby váš mód byl uveden do hry, najdete na oficiálních stránkách Epic Games. Přikládáme odkaz s informacemi pro ty z vás, kteří se již vidí jako první komunitní vývojáři.

Zdroje: epicgames.com

Článek napsal Prokop Krčma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor