in

Winter Royale

V první části finále turnaje Winter Royale se utkala evropská špička hráčů Fortnite.

 

Turnaj Winter Royale je historicky první on-line turnaj určený pro veřejnost pořádaný přímo tvůrcem hry Fortnite – Epic Games. Celková dotace soutěže je 1.000.000 USD. Kvalifikovat se během dvou dní mohl každý, komu bylo minimálně 16 let. Kvalifikace probíhala během posledního listopadového víkendu každý den ve třech tříhodinových úsecích. V turnaji se hraje celkem o 1.000.000 amerických dolarů.

Kvalifikačním kritériem byl získaný počet bodů během jednoho úseku. Hráči tedy měli celkem 6 pokusů a pouze ten nejlepší se počítal. Systém bodování byl převzat z in-game turnajů Pop-Ups, tedy jeden bod byl připsán za 3 eliminace, další bod za 5 eliminací a ještě jeden za 7 eleminací. Pokud se hráč dostal do top 10 přeživších, připsal se mu další bod, v top 3 získal ještě jeden bod navíc a za Victory Royale byly další 3 body. V jednom zápase tedy bylo možné získat maximálně 8 bodů. Herní mechanika byla také mírně pozměněna oproti klasické hře. Materiál byl získáván o 45% rychleji, ale jeho maximální počet od každého byl snížen na 500. Za eliminaci soupeře byl hráč odměněn 50 zdraví (HP) nebo štítu.

 

Během kvalifikace Epic Games použili matchmaking (párování soupeřů) na základě již získaných bodů, takže čím více bodů hráč získal, tím lepší soupeře s podobným bodovým ziskem musel porazit. Že kvalifikace nebyla jednoduchá, potvrzuje i několik profesionálních hráčů, kteří nepostoupili do semifinále. Mezi nimi i současná světová špička reprezentující klan FaZe Turner „Tfue“ Tenney, který z posledního turnaje Fall Skirmish odešel se svým týmovým kolegou jako vítěz s výhrou 400.000 USD. O kvalifikaci byl mezi hráči obrovský zájem, který dokazuje statistika zveřejněná Epic Games během včerejšího finálového kola.

Na celém světě se do semifinále pokusilo postoupit více než 9 milionů hráčů, kteří dohromady investovali do turnaje 186.000 hodin svého času, nakonec se to podařilo jen 200 nejlepším v evropské části a 200 nejlepším v Severní Americe.

 

 

Turnaj dále pokračoval dvěma semifinálovými koly v EU i Americe, kde si to rozdala vždy stovka soupeřů na 5 zápasů. Tato dvě kola pak určila, kteří hráči se probojovali do finále. V evropském finále bylo možné vidět několik špičkových hráčů, kteří jsou již ve světě Fortnite e-sportu známí. Například Atlantis Mitr0, ZexRow, Ghost Kamo, Solary Kinstaar a mnoho dalších. Především se zde ale poprvé ukázalo mnoho nových tváří, které jsme neměli možnost vidět na jiných turnajích.

Finále evropské části na 6 zápasů probíhalo živě 1. 12. 2018 od 19:00 hodin na oficiálním Twitch kanále Fortnite a průměrně ho sledovalo 75 tisíc diváků. Kromě skvělého zpracování, které Epic Games vylepšuje s každým proběhlým turnajem, divák nebyl ochuzen o zpomalené záběry, replaye či živé vstupy s rozhovory jednotlivých hráčů. Finále a jeho přenos měly skvělé tempo i herní výkony, a jak je u finálových her zvykem, nechyběly ani neuvěřitelné okamžiky a zvraty.  Po napínavých šesti zápasech s celkovým skóre 10 získaných bodů nakonec zvítězil francouzský hráč Clément „LeStream Skite“ Danglot a odnesl si výhru ve výši 75.000 USD. Záznam z vysílání najdete na Twitchi, rozhodně stojí za zhlédnutí.

Aktualizace 3.prosince 2018: Na sedmém místě se s výhrou 17.000USD umístil český zástupce IG.Skailer. Celkově si pak přišel na 27tis USD, kdy v prním finálě nashromáždil nejvíc killů a to 8.

 

https://www.youtube.com/watch?v=znKkcBw5ODE

 

Na první semifinále americké části Winter Royale se můžeme těšit 11. 12. 2018 ve 21:00 hodin (českého času), druhé semifinále 12. 12. 2018 v 1:00 hodinu ráno (českého času). Velké finále proběhne 12. 12. 2018 ve 23:00 hodin (českého času). Vysílání bude opět probíhat živě na Fortnite Twitch kanále.

V amerických kolech se zúčastní ti nejlepší světoví hráči jako TSM_Myth, Liquid Chap,  Liquid Vivid, Symfuhny,  Ghost Aydan a v neposlední řadě hráč, který se zasloužil o největší zviditelnění Esportu ve světě v poslední době Tyler „Ninja“ Blevins. Máme se tedy určitě na co těšit. My si tuto událost rozhodně nenecháme ujít a budeme vás o jejím průběhu informovat.

 

„IamHappyMike“

@iamhappymike

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor