in

Worlds: 6 hráčů co může zamávat s pořadím

Na Worlds se odehrává spousta příběhů, některé jsou šťastné, ale některé samozřejmě naopak ty smutné. Například tým RNG, ti se snaží dokončit „Royal Slam„, vyhrát každý turnaj ať už domácí nebo mezinárodní, kterého se účastní. KT Rolster se budou snažit ukázat poté, co minulý rok na turnaji chyběli. Je zde samozřejmě i spousta skvělých příběhů hráčů, od tě nejlepších na každé pozici, až po černé koně turnaje, které však dokážou překvapit.

Který z nich však bude ten, který svůj tým dovede k vítězství? Podíváme se na šest z nich, kteří jsou na tuto pozici horkými adepty.

EDward Gaming jungler Ming “Clearlove” Kai

Již před dvěma lety byl Clearlove považován, za nejlepšího junglera na světě. Mnoho lidí si myslelo, že po tom co předvedl na šampionátu v roce 2015, bude následující rok jeho tým jasným favoritem na vítězství. To se však nestalo a rok 2016 a 2017 se nakonec ukázal pro Clearlova poněkud horší. Jeho forma kolísala dál a tak týmu nezbývalo nic jiného než hledat náhradu. To však přišlo právě letos, když ho v týmu nahradil  Chen “Haro” Wen-Lin. V Summer Splitu však Clearlove za tým nastoupil, ale když ztratil v play-off hned dva zápasy, byl povolán do hry opět Haro.

Aby jsme byly vůči Clearlovi spravedliví, spousta zápasů, které EDG nakonec prohrálo nebyla jen jeho vina. Nedokáže například zastavit svého mid lanera, aby nešel face checknout keř jako ve hře proti SK Telecom T1 na Worlds 2017. Avšak mnohokrát se nepodařilo EDG dosáhnout svého potenciálu právě na Worlds.
Letos by to tak mohlo být naposledy, kdy dostane Clearlove šanci si na Worlds zahrát.

Team Liquid bot lane Yiliang “Doublelift” Peng

Všechno je nastaveno tak, aby právě Doublelift v letošním roce uspěl. Na konci minulé sezóny opustil TSM a později se ukázalo, že to bylo to nejlepší co jej mohlo potkat, protože právě TSM se na letošní ročník vůbec nedostali.

Nyní hraje v novém týmu s ostřílenými spoluhráči a jako hráči se mu dokonce podařilo získat LCS MVP. Team Liquid nyní předvádí jednu z nejlepších her, které jsme mohli v regionu vidět.
Pro Doublelifta neexistují další výmluvy. Právě on tak nyní musí ukázat, že problém TSM nebyl v něm. Pokud se tak dostane alespoň do semifinále, obnoví pýchu celého regionu.

G2 Esports mid lane Luka “Perkz” Perkovic

Po selhání na Worlds v minulých dvou letech, G2 ztratili čtyři pětiny své původní soupisky. Tím zbylým hráčem je právě Perkz.

Nebylo snadné sestavit novou sestavu. Tým nevypadal, že by byl pro letošní rok hodni hrát na světovém šampionátu. Dokonce i po jejich vítězství nad emocionálně vyčerpaným Shalke 04 někteří nebyly přesvědčení, že se to podaří- Perkz tak nyní musí dokázat, že pochybovači se zase jednou spletli a že konzistentní hra, kterou předvádí v Evropě může přetrvat i na světovém turnaji. Prostě nedokáže překonat chyby, které G2 předtím vyřadily.

Flash Wolves mid lane Huang “Maple” Yi-tang

Nikdy není jasné, co od Flash Wolves očekávat. Každý rok dominují LMS, což je region, který není příliš impresivní. Na mezinárodních turnajích však vypadají vždy velice silně.

Nyní tak Flash Wolves hraje do karet, že group stage byla zkrácena, takže mezi mezi hrami není žádná přestávka. Vlci investovali do obou bočních linek a dokonce přežili i ztrátu talentovaného junglera.

Bahçeşehir SuperMassive mid lane Lee “GBM” Chang-seok

Stejně jako Flash Wolves, SuperMassive každým rokem ovládají svůj domácí turecký region. Na MSI se jim však příliš nezadařilo, když po prohře nad EVOS Esports na turnaji skončili.
To následně nevrhalo dobré světlo na GBM, ani na celý tým. Sám GBM byl po dobu tohoto turnaje skvělý, ale neuspěl v klíčové chvíli série s Vladimirem a to následně znamenalo i konec na turnaji. GBM tak nyní musí opět ukázat co umí, aby se mu podařilo dostat svůj tým do skupinové fáze turnaje.

Afreeca Freecs mid laner Lee “Kuro” Seo-haeng

Když se ROX Tigers po Worlds 2016 rozpadli, většina hráčů našla své nové domovy. Dvojice z bot lane Kim “PraY” Jong-in a Kang “GorillA” Beom-hyeon přišli do Longzhu Gaming, jungler Han “Peanut” Wang-ho se připojil k obhájcům šampionátu SKT a topař  Song “Smeb” Kyung-ho pomohl zformovat supertým KT Rolster.

Jediný, kdo tak zůstal je právě Kuro. Midař se tak následně připojil k Afreece, nikoli k silnějším týmům LCK. Tým se s novou posilou výrazně zlepšil, ale nestačilo to na to, aby se umístili na špičce tabulky. Nyní však tým začíná připomínat staré tygry. Kuro úřaduje na své mid lane a i pod tlakem agresivnějších soupeřů je těžké ho zlomit.

Otázkou tak už zůstává pouze to, zda se mu podaří nalézt jeho extra rychlost, kterou světové týmy od svého midaře samozřejmě potřebují. Každý z ostatních Tigers tímto disponoval a Kuro teď musí dokázat, že to zvládne i on.

Zdroje: dotesports.com

 Radim Minář

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor