in

YouTube bude streamovat živé zápasy NBA 2K League

NBA 2K League, profesionální esportová liga pro hráče basketbalové video hry, v úterý uvedla, že YouTube bude streamovat živé vysílání všech her pro tuto sezónu.

Pro diváky to znamená pokrytí více než 230 pravidelných zápasů, včetně playoff a finále. Hry se budou konat v newyorském studiu.

Přichází to ve správnou dobu, kdy je exploze zájmu v odvětví esportu. Profesionální hráči se začínají vyzývat navzájem, často o nemalý prize pool a před tisíci diváků.

“NBA 2K  League je jedna z mála lig, které jsme ještě na YouTube nesdíleli,“ řekl Ryan Wyatt, globální ředitel herního segmentu společnosti Youtube. Platforma již v tuto chvíli distribuje více než 20 dalších ligových titulů. YouTube rovněž tvrdí, že má 200 milonů uživatelů, kteří sledují obsah her každý den a to po celém světě. V roce 2018 sledovali uživatelé více než 50 miliard hodin pouze herního obsahu.

 

 

Herní strategie YouTube spočívá v tom, ž na své platformě v nevýhradních distribučních dohodách uvede na trh řadu lig a organizací. Wyatt tvrdí, že momentálně nemají žádnou touhu po exkluzivitě. Chtějí pouze naplnit jednotlivé kategorie obsahem a pokračovat v růstu.

Druhá sezóna NBA 2K League se skládá z 21 týmů a začala již 2. dubna. Konec sezóny bude v srpnu.

 

Zdroje: reuters.com

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor