in

Známe všech 12 postupujících do CWL Pro League

Známe dvanáct týmů, které doplní OpTic Gaming, Splyce, EUnited a Luminosity v nejprestižnější lize Call of Duty World League.

Od pátku se bojovalo o přímý postup ze čtyř skupin, kde první dva celky, které nejlépe zvládly základní část postupovaly do Pro ligy přímo.

Ze skupiny A to byly týmy Enigma 6 a Team Reciprocity. Naopak Team Divine a Project 18 už neměly na postup ani teoretickou šanci. V bracketech o další čtyři postupová místa bojovali Faze Clan, Faze Clan Black a Team Sween.

Ve skupině B si mohli oddechnout světoví šampioni z Envy a černý kůň kvalifikace Heretics. Domů po skupinové fázi balili překvapivě Lightning Pandas a Giants. O postup dále bojovali hráči G2 Esports, Fact Revolution a Tainted Minds.

 

 

Po opravdu protrápené skupinové fázi nakonec vybojovali přímý postup 100 Thieves. Zato suverénním průchodem skupinou se skóre 6-0 se mohou pochlubit hráči Midnight Gaming, o jejichž postupu bylo rozhodnuto již před posledním dnem základním skupin. Debakl utrpěli Mazer Gaming, kteří nedokázali vyhrát ani jediný zápas. Na nepostupové pozici zůstal také tým Pittsburgh Knights. Kdo se chtěl ještě prát byly týmy Overtime Gaming, Team Space a ExcelerateGG.

Na rozuzlení skupiny D jsme si museli počkat až do závěrečných zápasů třetího dne. Evil Geniuses si svými výkony zasloužili svůj spot v CWL Pro League bez problémů. To UYU museli o svůj přímý postup bojovat v tie-breakeru s Red Reserve. Nakonec z něj vyšli lépe a RR museli o svůj postup dále bojovat v bracketech. Nation of Power zůstali na beznadějném posledním místě. Mezi týmy Imperial a Riders se rozhodovalo také v tie-breakeru. Riders si ho pohlídali a mohli tak „slavit“ postup do pavoukové fáze turnaje.

 

 

O zbylých čtyřech postupujících se následně rozhodovalo v bracketech.

První kolo Winners Bracket proti sobě postavilo týmy Fact Revolution a ExcelerateGG. Excelerate zvládli tento duel nejtěsnějším možným způsobem a slavili postup do druhého kola 3:2, kde na ně čekali nasazení Faze Clan. Fact Revolution se odporoučeli do Loser´s Bracketu, kde čekali na další poražené. Team Sween si hladce poradil s Riders 3:0 a brousil si zuby na Overtime.

Mindfreak, kteří kvalifikace zahájili ve velkém stylu se bracketům nevyhli a museli tak bojovat v prvním kole s Faze Clan Black. FC Black jakoby ztratili lehkost z prvních zápasů turnaje, ale i tak se nevzdali bez boje. Nakonec zkušenosti Mindfreak převládly a výhra 3:2 je posunula do zápasu s obávanými G2. Poslední zápas prvních kol WB sehráli Team Space proti Tainted Minds. Space neměli nejmenší problém přes TM přejít a střetli se později s Red Reserve.

 

Ve druhých kolech WB prohra stále neznamenala vyřazení. Faze Clan pokračovali ve svém zmaru na turnaji a podlehli ExcelerateGG 3:2. Ti se naopak výrazně přiblížili postupu. Team Sween pokračoval ve skvělých výkonech a hladce si poradil s Overtime Gaming 3:1. O postup si to tedy rozdá právě s Excelerate.

G2 Esports spadli do Loser´s Bracketu po celkem jednozančné prohře s Mindfreak, kteří se zdáli být zpátky ve formě. Kdo ale stále zůstával o krok pozadu, byli Red Reserve, kteří zkrátka nejsou schopni potvrdit svoje papírové předpoklady a v kvalifikacích se spíše trápí. Potvrdilo se to i v zápase s Team Space, ve kterém jim podlehli 1:3.

 

 

Pojďme se podívat, jak to vypadalo v pavouku poražených. Red Reserve zazanamenali výhru 3:0 nad Fact Revolution a byli tak důvodem jejich vyřazení. Riders těsně podlehli G2 Esports, kteří zápas nakonec zvládli, ale tým kolem China nepředvedl přesvědčivý výkon. Face Clan Black absolutně ztratili momentum ze základních skupin a s cekem Overtime prohráli 1:3. Pro Tainted Minds bych považoval za úspěch, že se vůbec probojovali do pozdějších fází kvalifikace. Papírově sice mají na to, Pro ligu hrát, ale jejich výkony tomu abosltuně neodpovídají. Po prohře s Faze Clan 0:3 balili kufry.

Ve druhém kole LB se utkali Red Reserve a G2. Byl to souboj papírově silných celků, kteří  ale nepředvádí svoji hru. Zápas to byl podle očekávání vyrovnaný, nicméně lépe ho zvládli evropští Red Reserve. Vítězstvím 3:2 poslali G2 domů a mohli se chystat na rozhodující duel o postup. O vyrovnané zápasy nebyla nouze ani v dalším průběhu. Faze Clan bojovali o svoji šanci alespoň si o postup zahrát, ale marně. Overtime Gaming jim v těsním zápase nadělili prohru 3:2.

Red Reserve a Overtime Gaming čekali v dalším kole na poražené z Winner´s Bracketu.

 

ExecelerateGG neponechali nic náhodě a své místo v CWL Pro League si zajistili hladkou výhrou nad Team Sween 3:0. Team Sween tak padá do LB k Red Reserve. Druhé postupové místo získali Team Space potom co poslali do Loser´s Bracketu Mindfreak.

 

Zbývaly poslední dva postupové spoty. O prvním se rozhodovalo mezi evropskými celky Red Reserve a Team Sween. Red Reserve konečně začali potvrzovat roli favorita a rychle se dostali do vedení 2:1. Opravdu vyrovnaný Hardpoint rozhodl o postupu Red Reserve a vyřazení Team Sween, kteří na mapě vedli 241-235 a k postupu jim chybělo 9 sekund. RR ale předvedli skvělý comeback a mohli slavit.

V zápase o poslední postupový spot se čekala jasná nadvláda Mindfreak. Nic takového ale nepřišlo. Overtime se dostali do vedení 2:1 a s Mindfreak to vypadalo zle. Povedlo se jim vyrovnat na 2:2, ale pátou hru zvládli lépe Overtime a Mindfreak tak v Pro League neuvidíme.

 

Zdroje:
twitter.com/CODWorldLeague
twitter.com/100Thieves

 Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor